BOER Dünyası'nın Size Özel Çözümlerine katılın


Bitki Koruma Ürünleri Takip SistemiT.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatılan uygulama ile Bitki Koruma Ürünlerinin üretim, depolama ve dağıtımının, kullanım aşamalarının izlenebilir olması hedeflenmektedir. Bu proje ile karekod sistemine geçilerek bitki koruma ürünleri üretici/ithalatçı ve bayilerde bulunan stok ve raftaki mevcut bitki koruma ürünlerinin hangi tarihte, ne miktarda ve kimden alındığı, bu ürünlerin hangi tarihte, ne miktarda, kime ve hangi üründe kullanılmak üzere satıldığı bilgisi takip edilebilecektir.

BOER Bilişim, İlaç Takip Sistemi projelerinde 7 yıllık bir süreçte edinmiş olduğu tecrübeler ile Bitki Koruma Ürünleri üretici, ithalatçı ya da bayilerine anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi kapsamında verilen hizmetler:
- Sıvı ürünler için karekod otomasyon modülü
- Şişe formunda üretim yapan istasyonlarda Inkjet teknolojisi ile yüksek kalitede, hızlı kodlama ve sonrasında kontrolünü yapan ekipman ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
- Toz ürünler için karekod otomasyon modülü
- Paket/poşet formunda üretim yapan istasyonlarda karekod kodlama ve kontrolünü yapan ekipman ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
- Koli/Palet Kodlama Modülü (Manuel ve otomatik)
- Kodlama sonrası koli ve paletlerine etiketlenmesi için gerekli ekipmanların sağlanması ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
- Depo Modülü
- Depolama, toplama ve dağıtım süreçlerinde iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.

Ayrıca Bitki Koruma Ürünleri Karekod Takip Sistemi Kapsamında ikinci faz olarak bitki koruma makinelerinin kare kod sistemi ile takip edilmesi uygulaması yapılabilmektedir. Bu kapsamda ürün bilgilerine erişim, ürün takip, makine denetim, kontrol ve raporlarına erişim imkanı sağlanacaktır.
 

Detaylı Bilgi ve Başvuru için tıklayınız >

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi

Bu Çözümle Birlikte Kullanılabilecek Ürünler