BOER Dünyası'nın Size Özel Çözümlerine katılın


RFID Tagler ile Tekstil Ürünleri Takibi

Sürekli temiz çamaşır, üniforma, iş kıyafeti, tıbbi kıyafetler gibi malların akışının sürekli olduğu işletmeler için HIF Global bu mallarının otomatik olarak takibini kolay ve etkili hale getiren transponderlar üretmiştir.

RFID tagleri, üniforma kuruluşlarını, konuk ağırlama tesislerine, büyük çamaşır yıkama tesislerine kumaş, giysi ve benzeri mallarının ait envanter takibini en iyi şekillde yapma imkanı sunar.

Tagler endüstriyel çamaşır uygulamalarının zorlu şartlarına dayanabilecek şekilde şekilde tasarlanmışlardır. Kompresyon, deterjan ve diğer kimyasallardan etkilenmezler.

Tagler çamaşırların lojistik sistemlerinin optimizasyonu için çok uygundur. İşlemlerin hızını ve doğruluğunu büyük ölçüde arttıran bu tagler sayesinde malların ayrılma, temizlenme, preslenme, katlanma, paketlenme ve dağıtım süreçleri her an kontrol altında olur.

Üniforma yönetimi

RFID taglerini kullanan Üniforma yönetimi şirketleri mallarının geçirdiği süreçler üzerinde çok daha fazla kontrol sağlamışlardır ve bu sayede kumaş üretkenlikleri %20 artmış ve müşteri başına stok gereksinimleri %12 oranında azalmıştır.

Çamaşırhaneler

Büyük çamaşırhaneler ve kuru temizlemeciler RFID taglerini kullanarak çamaşırların sayımı ve belgenmesi işlemlerini çok daha hızlı ve doğru hale getirmişlerdir. Ayrıca otomatik faturalama ve doğru envanter kontrolü de çamaşır taglerinin sunduğu avantajlardır.

Oteller

Konuk ağırlama endüstrisi için yatak çarşafları, havlular, peçeteler, masa örtüleri gibi ürünlerin belgelenmesi büyük ölçü de verimi arttırır. HID RFID tagler sayesinde bu malların sayımı çok daha kolay sağlanırken ne zaman temizlenip yenilendikleri de her daim kayıt altında tutulur ve daha kontrollü gerçekleşir.

Hastaneler

Varlık yönetimi ve envanter kontrolünün dışında HID çamaşır taglerinin hastanelere sunduğu bir avantaj daha vardır. RFID tagler sayesinde hastenelerde kullanılan kumaşlardan dolayı bulaşan hastalıkların kontrolü de sağlanmış olur hastanede kullanılan her mala ait tagin içinde o mala ait bilgi saklandığı için hangi malın steril ve tekrar kullanıma uygun olduğu en iyi şekilde takip edilir.

HID global’ın Çamaşır ve diğer tekstil ürünleri için pek çok özel tagi mevcuttur. Aşağıdaki tabloda tekstil ve çamaşır takibine uygun tagler ve bu taglerin özellikleri belirtilmiştir.

 

Ürün

LogI TagTM 120/160

LogI TagTM 141/161

LogI TagTM Button 162

SlimFlexTM Laundry

Uygulama

Kumaşların iç kısımlarına dikilir

Düğme formuna sahip olduğu için kolaylıkla giysilerin üzerine dikilebilir

Ufak ve esnek şerit yapısıyla kıyafetlerin pek çok yerine dikilebilir ve farkedilmezi

Frekans

125 kHz

13.56 MHz

860 – 960 MHz

(EU, US, JP)

Okuma Menzili

Yakından

34 cm’ye kadar

2.5 metreye kadar

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru için tıklayınız >

RFID Tagler ile Tekstil Ürünleri Takibi

Bu Çözümle Birlikte Kullanılabilecek Ürünler