BOER Dünyası'nın Size Özel Çözümlerine katılın


RFID Tagler ile Otomasyon ve Üretim Uygulamaları

İyi bilgi doğru karar verme açısından büyük önem taşır. Üretim hattındaki verilerin takibi şirketler için daha stratejik kararlar alma imkanı sunar. HID Global tarafından üretilmiş RFID tagler ile tesis içerisindeki her türlü ürün ve ürün alt bileşenleri ile ilgili bilginin en hızlı ve doğru şekilde toplanması mümkün olur.

Üretim sürecinden geçen her malın kayda alınması yatırımlarınızdan çok daha fazla kar etmenizi sağlar. Yapılan her işlemin kayıt altına alınması çok daha kontrollü ve etkili bir çalışma sağlayarak genel çalışma performansı her zaman arttırır. Tagler sayesinde otomasyon süreçleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olursunuz ve oluşabilecek hataları minimuma indirerek vakit ve para kayıplarına engel olursunuz. RFID tagler envanter takibini çok daha kolay hale getirir. Tesis içerisinde tag taşıyan her bileşenin o an nerde olduğu ve hangi işlemden geçtiği her an takip edilebilir.

RFID taglerini piyasa bulunan diğer taglerden ayıran özellikleri çok sağlam olmalarıdır. Her türlü dış koşula dayanabilen sağlam bir yapıları vardır ve bu özelliği RFID performansından ödün vermeden sağlarlar. Tagler çok hızlı bir şekilde okunabilir. Tagleri ISO 15693 ya da UHF EPC Class1 Gen 2 standartlarına sahiptirler. Çoklu okuma özelliği ile yüzlerce tag aynı anda da okunabilir. Kullanıcılar dilerlerse baskı, test ve paketleme uygulamaları için kendilerine özel tagler ile üretim ve otomasyon uygulamalarının verimliliğini arttırabilirler.

HID Global geniş ürün yelpazesi ile her türlü takip işlemine uygun RFID tagi kullanıcılarına sunar. Aşağıdaki tabloda üretim ve otomasyon uygulamalarına uygun RFID tagler ve bu taglerin özellikleri belirtilmiştir.
 

Ürün

IN Tag 200/300/500

IronTag®

Poly Tag 340

Volcano Tag 231

Uygulama

Sağlam disk tipi endüstriyel alanlar ve gıda ürünleri için uygun

Çok dayanıklı kompakt UHF metal tag. 220oC’ye kadar sıcaklığa dayanıklı

Dış mekanlarda kullanıma uygun darbelere karşı çok dayanıklı tag

Yüksek sıcaklıklara dayanabilen LF Tag

Frekans

125 kHz/13.56 MHz/

865 MHz (EU)/

915 MHz

965 MHz(EU)

915 MHz (US)

125 kHz/ 13.56 MHz

125 kHz

Okuma Menzili

Okuma menzili  okuyucu özellikleri, çevre ve uygulama gibi pek çok faktöre bağlıdır.

HID Global tagleri yapılan testler sonucunda sınıfının en iyileri olduklarını kanıtlamışlardır.

Detaylı Bilgi ve Başvuru için tıklayınız >

RFID Tagler ile Otomasyon ve Üretim Uygulamaları

Bu Çözümle Birlikte Kullanılabilecek Ürünler